Obecnie budowany jest chodnik przy zatoce autobusowej w Brodowie. Obecnie budowany jest chodnik przy zatoce autobusowej w Brodowie.

Trwa remont "jedenastki"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rozpoczął się kolejny etap remontu prowadzonego na drodze krajowej nr 11 pomiędzy Środą a Krzykosami. Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu.

Na jedenastce obecnie prowadzone są prace melioracyjne, rozbiórkowe i brukarskie. Najbardziej widocznym elementem kontynuacji remontu jest budowa chodnika w pobliżu zatoki autobusowej w Brodowie. Ponadto przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, wykonawca przystąpi do ułożenia ostatniej warstwy nawierzchni. - Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 60 km/h (poza terenem zabudowanym) i 40 km/h (w terenie zabudowanym) – informuje Alina Cieślak, rzecznik GDDKiA w Poznaniu. Prace zakończą się w połowie maja.

Wykonawcą remontu drogi jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Kalisz S.A. W ramach zawartej umowy firma została zobowiązana do wykonania nowej nawierzchni drogi, oznakowania poziomego i pionowego, uzupełnienia pobocza i zjazdów destruktem asfaltowym. Całkowity koszt wykonanych prac ma wynieść 15,3 mln zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.