Stan ul. Harcerskiej przy Źrenicy nie jest obecnie zbyt dobry. Stan ul. Harcerskiej przy Źrenicy nie jest obecnie zbyt dobry. Czytelniczka

Będzie przebudowa dróg

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Urząd Gminy w Środzie ogłosił pierwsze tegoroczne postępowanie przetargowe. Jego celem jest wyłonienie wykonawcy przebudowy dróg w technologii asfaltowej.

Pierwszym zadaniem ujętym w przetargu będzie przebudowa drogi wewnętrznej ul. Harcerskiej w rejonie Źrenica w Środzie. Inwestycja ma polegać na wykonaniu nawierzchni w technologii asfaltowej wraz z budową miejsc postojowych. Zakres zamówienia to rozbiórka obecnej nawierzchni utwardzonej częściowo materiałem kamiennym oraz płytami betonowymi kamiennymi. Prace obejmą też poprawienie istniejących ciągów pieszych i wycinkę krzewów.

Druga część przetargu obejmuje przebudowę drogi gminnej Pierzchno-Winna Góra na odcinku między Pierzchnem i Pierzchnicą. Zakres prac to poszerzenie istniejącego odcinka, wykonanie niezbędnych robót ziemnych, a także położenie nowej warstwy ścieralnej na całej szerokości pasa jezdni. Ponadto przewidywane jest wykonanie dodatkowego odwodnienia studni chłonnych w przestrzeni chodnika.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.