Środa: Co można zrobić z odpadami?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nasz Czytelnik podzielił się z nami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi odpadów wielkogabarytowych. Często zalegają one przy śmietnikach, ograniczając dostęp do nich.

Czytelnik podał przykład ul. Lipowej, gdzie ktoś przy kontenerach na odpady ustawił sporą część wyposażenia mieszkania. Meble blokowały dostęp do pojemników na odpady segregowane: tworzywa sztuczne oraz papier. Do czegoś takiego nie powinno dojść. O tym, jak należy postąpić w przypadku posiadania odpadów wielkogabarytowych dowiedzieliśmy się bezpośrednio w spółce Usługi Komunalne.

Każdy, kto posiada odpady może je dostarczyć nieodpłatnie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który w Środzie znajduje się przy ul. Kilińskiego 22. O załadunek, transport oraz rozładunek należy jednak zadbać we własnym zakresie. Można także tę czynność zlecić Usługom Komunalnym, które same odbiorą odpady wielkogabarytowe. W takim przypadku trzeba się jednak liczyć z nałożeniem opłaty za transport.

Jak się okazało, meble pozostawione przy śmietniku na ul. Lipowej nie znalazły się tam nielegalnie.
Ich wywóz został zlecony wspomnianej spółce. Jednak zgłoszenie dotyczyło poniedziałku, a wspomniane rzeczy znalazły się w tym miejscu już przed weekendem.
Usługi Komunalne odradzają tego rodzaju praktyki. Lepiej jest wynosić odpady krótko przed zleconym terminem odbioru, aby nie utrudniać innym mieszkańcom dostępu do kontenerów.
Na przykładzie ul. Lipowej widzimy, że wiele osób, nie mogąc dojść do pojemnika, zostawiało odpady segregowane przy śmietniku bądź na meblach. Tym samym, przez niezbyt roztropne zachowanie któregoś z mieszkańców, widok stał się nieestetyczny.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się być odwiezienie zalegających odpadów we własnym zakresie. Mimo pandemii koronawirusa PSZOK jest nadal czynny. W dni powszednie możemy tu przyjechać w godzinach od 6:00 do 18:00, a w soboty od 6:00 do 12:00. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 61 285 40 68.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Uwaga na niebezpieczne zwierzęta!
Koronawirus: Stan na dzień 2 czerwca
Koszuty: Poranny wypadek na krajowej jedenastce
Lena Lighting: UV w koronawirusa
Koronawirus: Stan na dzień 1 czerwca