Kierowcy niszczą nową ścieżkę do Zielnik przejeżdżając po niej w nieodpowiednich miejscach. Kierowcy niszczą nową ścieżkę do Zielnik przejeżdżając po niej w nieodpowiednich miejscach.

Jeszcze nie powstała, a już niszczeje

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ubiegłym tygodniu sołtys Zielnik zwróciła ponownie naszą uwagę na kwestię ścieżki rowerowej ze Środy do Zielnik. Co w związku z nią znów martwi mieszkańców?

– Po kilkuletniej batalii o ścieżkę rowerową w końcu prace dobiegają końca. Niestety wszyscy przyjeżdżają przez nową ścieżkę na pola, zarówno samochodami osobowymi, jak i traktorami, nierzadko z naczepami. Czy ścieżka długo wytrzyma taki ciężar? Czy nie można było pomyśleć o zjazdach? – pyta Angelika Burchacka, sołtys Zielnik. Czy popełniono błąd przy jej projektowaniu?
Okazuje się, że nie.
– Zgodnie z projektem, we wszystkich istniejących zjazdach na ciągu ścieżki zostały zamontowane przepusty, które ochronią ją przed zniszczeniem w wyniku nacisku ciężkich pojazdów. Jeśli rolnik jednak wjeżdża na pole w miejscu nieuregulowanym z zarządcą drogi lub nie ustalił z nim zjazdu, to stwarza to problem – tłumaczy Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji. Warto więc pomyśleć, zanim skrócimy sobie drogę na swoją działkę.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ