Na ul. Dąbrowskiego kierowcy często jeżdżą zbyt szybko, zagrażając mieszkańcom. Na ul. Dąbrowskiego kierowcy często jeżdżą zbyt szybko, zagrażając mieszkańcom.

Piraci w centrum?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do redakcyjnej skrzynki wpłynęło zgłoszenie jednej ze średzianek dotyczące „piratów” drogowych w naszym mieście. Czy faktycznie ulica Dąbrowskiego jest jedną z tych, na których kierowcy rozpędzają się najbardziej?

Mieszkanka opisywała, że oprócz przeszkadzającego ryku silników, największym problemem jednej z głównych ulic w Środzie jest bezpieczeństwo.
– Do tego, że latem, przy otwartym oknie nie da się ani spać, ani oglądać telewizji, można się przyzwyczaić. Jednak nikt nie powinien przyzwyczajać się do możliwości potrącenia przez pędzący prawie 80 km/h samochód – mówi jedna z osób mieszkających na ul. Dąbrowskiego.
Nie jest to jedyne zgłoszenie dotyczące właśnie tej części Środy. Wiele osób uważa, że dobrym rozwiązaniem byłoby utworzenie tam garbu zwalniającego, gdyż samo ograniczenie prędkości, ich zdaniem, nic nie pomoże.
Może warto taki pomysł zgłosić do Starostwa Powiatowego i dodatkowo do średzkiej komendy policji? Nie czekajmy, aż stanie się komuś krzywda.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ