Środa: Przejścia do oświetlenia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Stowarzyszenie Teraz Średzianie poruszyło temat bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Okazało się, że wiele z nich wymaga poprawy w oświetleniu.

- Oświetlenie i bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych to ważna sprawa! Bezpieczne przejście to m.in. oświetlenie uliczne przy pasach, światło o większej jasności niż pozostałe światła na danej ulicy i dobre oznakowanie i dodatkowe elementy architektury drogowej – tak pisali przedstawiciele stowarzyszenia na początku stycznia. I tym samym zaprosili średzian do dyskusji na ten temat.

Jak informuje Mateusz Czaplicki, prezes stowarzyszenia, duża część komentarzy dotyczyła bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych umieszczonych na drogach wojewódzkich, m.in. na drodze nr 432 w Jarosławcu. Jako niebezpieczne miejsce wskazano też przejście dla pieszych znajdujące się przy ul. Niedziałkowskiego, a dokładnie w pobliżu przejazdu kolejowego.

Wśród komentarzy, które pojawiły się facebookowym profilu stowarzyszenia pojawiło się też wiele innych lokalizacji. - Ulica Nekielska przy wejściu na cmentarz. Zakazać parkowania po prawej stronie przejścia dla pieszych na jednym lub dwóch miejscach (patrząc od kwiaciarni), mimo, że są tam miejsca parkingowe. Auta, które tam parkują, skutecznie zasłaniają idących od cmentarza w stronę kwiaciarni i piesi „nagle” pojawiają się na pasach – pisał jeden z internautów. Inne propozycje dotyczy też m.in. ul. Zamojskich, Wrzesińskiej, Lipowej i Topolskiej.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ