Środa: Porzucony pies czeka na dom

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nie maleje zainteresowanie historią psa, którego znaleziono w okolicy jednego z banków w Środzie.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek, 27 stycznia. Mieszkańcy naszego regionu nie kryją swojego oburzenia, wyrażając wyraźną dezaprobatę w stosunku do czynu, jakiego dopuścił się właściciel czworonoga. Trzeba przyznać, że nawet w komentarzach pod naszym postem na Facebooku internauci nie przebierają w słowach.

Warto jednak dodać, że w tej sprawie prowadzone jest postępowanie przez Komendę Powiatową Policji w Środzie. Samo porzucenie psa, zgodnie z art. 6 ust. 2 pkt 11 ustawy o ochronie zwierząt, uważa się za jedną z form znęcania się nad tym zwierzęciem. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Znaleziony szczeniak znajdował się w zawiązanej sznurkiem poszwie na poduszkę, co może spowodować, że przestępstwo zostanie zakwalifikowane jako znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem.

Tymczasem nie maleje także zainteresowanie samym bohaterem naszego artykułu. Z informacji uzyskanych od Gminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Środzie wiemy, że zgłosiło się już 18 rodzin chętnych do adopcji psa. Zwierzę najprawdopodobniej, po przebytej 14-dniowej kwarantannie, trafi do tzw. domu zastępczego. Oczywiście dom ten, po zakończonym przez policję dochodzeniu, stanie się formalnie już ostateczną ostoją dla tego szczeniaka. Piesek nadal przechodzi leczenie, które, ze względu na jego ogólny stan, będzie jeszcze musiało być kontynuowane nawet wtedy, gdy trafi do nowej rodziny.

Jednocześnie przypominamy, że w tymże schronisku znajduje się łącznie około 60 psów i 20 kotów, które także czekają na adopcję. Może któreś z nich skradnie Wasze serca? Informacje pod nr tel. schroniska 691 365 757. Przy okazji informujemy, że osoba,która napotka porzucone zwierzę, ma obowiązek (art. 9a ustawy o ochronie zwierząt) powiadomić o tym najbliższe schronisko, straż gminną lub policję.

Mariusz

Miłośnik historii i kultury regionu. Interesuje się wszystkim, co jest związane z naszym powiatem:
polityką, kulturą, sprawami społecznymi, walorami przyrodniczymi a przede wszystkim historią i
architekturą. Zajmuje się sprawami mieszkańców gmin ościennych Gminy Środa.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – m.duda@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.