Środa: Sprawdzili swoją wiedzę z języków obcych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę 22 stycznia odbył się w Środzie X Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy z Języka Angielskiego i Niemieckiego. Łącznie udział wzięło 61 uczniów z różnych powiatów.

Uczniowie z trzech powiatów: średzkiego, wrzesińskiego oraz poznańskiego uczestniczyli w konkursie zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. W części angielskiej zmierzyło się ze sobą 44 uczniów, a w niemieckiej 17, przybyłych z 16 szkół podstawowych. Jubileuszową edycję konkursu otworzyły: dyrektor SP2 Jadwiga Wieland oraz Małgorzata Kaczmarek - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu. Test wiedzy uczniowie pisali na komputerach i tabletach, a rozwiązanie przesłali on–line. - Dzięki tej innowacji nie marnowano papieru, uczniowie mieli większą przyjemność z samego pisania i zdecydowanie szybciej poznali wyniki – tłumaczą wybór formy organizatorzy. W części angielskiej pierwsze miejsce zdobył Aiden Dayton ze Szkoły Podstawowej „Keglik” w Środzie, drugie miejsce zajął Jakub Furmanek z Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrześni, a na trzecim miejscu uplasowała się Beata Spychalska ze Szkoły Podstawowej w Pięczkowie. Natomiast w części niemieckiej na najwyższym podium stanął Wiktor Klasa z SP 2, drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie SP 3: Łukasz Ciania i Wiktor Nowak. Nagrody laureatom i upominki wszystkim uczestnikom wręczyli starosta Ernest Iwańczuk i zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2 Jarosław Ochowiak.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ