Środa: Diabetycy nagrodzeni Fot. Barbara Wicher / Stowarzyszenie Diabetyków Średzkich

Środa: Diabetycy nagrodzeni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Przedstawiciele Stowarzyszenia Diabetyków Średzkich podczas 20. Gali Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”, która odbyła się w Sali Ziemi MTP otrzymali nagrodę w wysokości 6 tys. zł. za realizację projektu „Powstanie Wielkopolskie - aspekty historii oraz formy współczesnego upamiętnienia”.

Podczas uroczystości wręczono nagrody instytucjom i organizacjom które zgłosiły i zrealizowały projekty w ramach konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”. Nagrodę w wysokości 6 tysięcy złotych otrzymało Stowarzyszenie Diabetyków Średzkich za projekt pt. „ Powstanie Wielkopolskie , aspekty historii oraz formy współczesnego upamiętnienia”.

– Projekt został zrealizowany w lipcu Winnej Górze. Miał on charakter pikniku historycznego. Wykład na temat uzbrojenia wojsk powstańczych wygłosił dr Włodzimierz Kwaśniewicz historyk i bronioznawca, autor licznych książek, założyciel i wieloletni dyrektor Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie. Wykład uzupełniła demonstracja oryginalnych egzemplarzy broni z okresu powstania. Następnie Cezary Jakubiak kolekcjoner i znawca odznaczeń omówił odznaczenia jakie otrzymywali powstańcy wielkopolscy i pokazał stosowne egzemplarze ze swojej kolekcji – wyjaśnia Andrzej Lewandowski ze Stowarzyszenia Diabetyków Średzkich.

– Uczestnicy projektu zwiedzili w pałacu  w Winnej Górze ekspozycję związaną z Janem Henrykiem Dąbrowskim, zapoznali się z historią kościoła pw.  Michała Archanioła i złożyli kwiaty przed sarkofagiem gdzie spoczywa generał. Na koniec zorganizowano w parku ognisko i poczęstunek, a ta część projektu była miłym piknikowym  spotkaniem integracyjnym.
Gala konkursowa  w Sal Ziemi miała charakter uroczysty, ale dawała też okazję do rozmów z przedstawicielami władz województwa i innymi ciekawymi osobami które również zostały nagrodzone w tym konkursie – podsumowuje Andrzej Lewandowski.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.