Środa: Strefa z wezwaniami do zapłaty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już ponad miesiąc funkcjonuje strefa płatnego parkowania w centrum Środy. Po okresie wdrożenia rozwiązania przyszedł czas na dokładniejsze kontrole.

Od poniedziałku 4 listopada kontrolerzy mają już prawo wystawania wezwania do zapłaty za brak biletu lub zegara abonamentowego. Mandat kosztuje 30 zł, jeśli kierowca zdecyduje się go opłacić w ciągu siedmiu dni od wystawienia. Jeśli przekroczy ten termin, opłata wzrasta do 100 zł.

Przypomnijmy, że strefa funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 08:00-16:00. Darmowe jest pierwsze 59 minut parkowania po zakupieniu tzw. zegara abonamentowego Kolejne godziny są już płatne (za pierwszą – 1,50 zł, za drugą – 1,65 zł, za trzecią – 1,85 zł, za czwartą i każdą następną godzinę – 1,50 zł). Z kolei opłata na cały dzień postoju wynosi 10 zł. Bilety i zegary można zakupić w wybranych punktach na terenie strefy, a także w parkometrach ustawionych na placu Armii Poznań i ul. Wiosny Ludów. Istnieje też możliwość skorzystania z aplikacji SkyCash.

Dodajmy, że jeszcze w tym roku w centrum miasta pojawią się cztery nowe parkometry. Na ten cel w miejskim budżecie zabezpieczono 130 tys. zł. Nie wiadomo jeszcze w jakich lokalizacjach się pojawią. Radny Jarosław Frach, przewodniczący Komisji Infrastruktury, sugerował ustawienie takich urządzeń na Starym Rynku i ul. Dąbrowskiego, Kilińskiego i Czerwonego Krzyża.

Strefa płatnego parkowania obejmuje ulice: Czerwonego Krzyża (od ul. Westerplatte do pl. Armii Poznań), Garncarską, Daszyńskiego (od pl. Armii Poznań do ul. Górki), Dąbrowskiego (od Starego Rynku od ul. Inwalidów Wojennych), Inwalidów Wojennych, Kilińskiego (od Starego Rynku do ul. Dolnej), Kolegiacką, Plac Kościelny, Krótką, Krzyżową, Ks. Kegla, Limanowskiego, Małą Klasztorną, Plac Armii Poznań, Plac Zamkowy, Powstańców Wielkopolskich, Ratuszową, Sejmikową, Senatorską, Spichrzową, Stary Rynek, Szkolną, Szpitalną, Świętego Ducha, Świętego Wawrzyńca, Tylną, Wałową, Wiosny Ludów i 17 Września (od Starego Rynku do ul. Ks. Kegla)

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA