Środa: Utworzyli nowe stowarzyszenie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Niedawno w Środzie powstało nowe stowarzyszenie, którego działalność jest skupiona przy Gminnym Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.

Stowarzyszenie nosi nazwę „Cztery Łapki”, a w jego szeregach jest w tej chwili 15 osób. Głównym celem działalności jest niesienie pomocy bezdomnym zwierzętom, przede wszystkim psom i kotom. Prezesem stowarzyszenia jest Patryk Wawrzyniak. Od wielu lat jest on wolontariuszem w średzkim schronisku. Pozostali członkowie to też wolontariusze, aktywnie działający od wielu lat.

- Jeszcze przed powołaniem stowarzyszenia udało się nam zebrać środki na zakup nowych bud dla wszystkich psiaków i poprawić warunki w kojcach. Zbieraliśmy też pieniądze na zakup dobrej jakości karmy, a przede wszystkim codziennie wychodziliśmy z psami na spacery. Uspołeczniamy je, uczymy chodzić na smyczy, dajemy im, chociaż względne, poczucie bezpieczeństwa. Szukamy też dobrych domów adopcyjnych, przygotowujemy do życia w nowym domu. Kiedy po dwóch latach nie wychodzenia z budy, psiak, dzięki naszej cierpliwości i miłości, wychodzi z niej, to każdy z nas ma łzy w oczach. Wtedy wiemy, że pies nam zaufał. Na razie dzięki, głównie naszym składkom, przygotowujemy wyprawki dla adoptowanych psów seniorów, ocieplamy budy, dajemy jak najlepszą karmę. Chcemy zapewnić im w schronisku warunki, jak najbardziej zbliżone do domowych – mówi Barbara Langer ze stowarzyszenia.

- Jesteśmy codziennie w schronisku, a nie od święta. Właściwie w każde święta też tam przychodzimy, bo przecież psy i koty potrzebują nas zawsze. Plany mamy dalekosiężne. Aby pozyskać dodatkowe środki finansowe będziemy regularnie organizować kiermasze internetowe, proponując chętnym do licytacji bardzo atrakcyjne fanty. Już 10 listopada chcemy zaprezentować się średzianom. Będziemy wręczać ulotki informujące o naszej działalności. W grudniu zaopatrzeni w puszki z naszym logo, będziemy prosić o datki dla naszych zwierzaków – dodaje Langner.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA