Nowa organizacja ruchu na ul. Inwalidów Wojennych jest efektem powstania nowej pętli autobusowej Nowa organizacja ruchu na ul. Inwalidów Wojennych jest efektem powstania nowej pętli autobusowej Fot.Janusz Ludwiczak

Środa: Zmiany przy miejskim targowisku [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od środy zmieniła się organizacja ruchu w pobliżu targowiska. Ulica Inwalidów Wojennych stała się jednokierunkowa. Niebawem uruchomiona zostanie tutaj nowa pętla autobusowa.

– W związku z zakończeniem prac budowlanych dotyczących nowego węzła przesiadkowego komunikacji publicznej przy ul. Inwalidów Wojennych, nastąpiła stała zmiana organizacji ruchu dla pojazdów z uwagi na wydzielenie dwóch peronów przesiadkowych. Droga wewnętrzna stanowiąca parking będzie drogą jednokierunkową z wjazdem od ul. Czerwonego Krzyża a wyjazdem na ul. Dąbrowskiego. W związku z powyższym prosimy o przestrzegani nowego oznakowania – czytamy w komunikacie udostępnionym przez Urząd Miejski.

Obecna pętla autobusowa znajduje się w pobliżu szkoły przy ul. Lipowej. Budowa nowych peronów przy ul. Inwalidów Wojennych spowodowała likwidację części miejsc parkingowych. Inwestycja została zrealizowana przez pracowników Zakład Gospodarki Komunalnej. Jej koszt wyniósł 65 tysięcy złotych.

Dodatkowo po zakończeniu prac ziemnych na powstałych peronach pojawią się dwie wiaty przystankowe. Koszt jednej z nich to 6 tys. zł. Prawdopodobnie w połowie listopada nowo powstała pętla zostanie udostępniona dla mieszkańców.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA