Za chryzantemy doniczkowe zapłacimy od 10 do 25 złotych, za cięte 4 zł/szt. Za chryzantemy doniczkowe zapłacimy od 10 do 25 złotych, za cięte 4 zł/szt. Fot. Janusz Ludwiczak

Środa: Róże coraz popularniejsze na groby bliskich

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Na cmentarzu przy Nekielskiej podobnie jak na wielu innych nekropoliach coraz większy ruch. Średzianie przygotowują groby bliskich na dzień Wszystkich Świętych. Co najczęściej kupują mieszkańcy i jak kształtują się ceny zniczy i kwiatów?

Wciąż najczęściej kupowane są chryzantemy w doniczkach, za które trzeba zapłacić od 10 do 25 złotych w zależności od wielkości. Jednak coraz popularniejsze stają się róże.

– Róża jest kwiatem bardzo wytrzymałym. Chryzantema jest mało odporna na deszcz. Mamy również klientów, którzy kupują kwiaty sztuczne, stroiki idealnie sprawdzają się na całą zimę – wskazuje Anita Mencel z kwiaciarni przy ul. Nekielskiej 4 w Środzie.

Popularne są również wrzosy, za które zapłacimy od 5 do 14 złotych za doniczkę.

Na grobach nie może zabraknąć również zniczy. Za te najtańsze zapłacimy już 2 złote, a w niektórych marketach nawet 99 groszy. Jednak takie znicze palą się zaledwie kilka godzin. W ofertach sklepów i kwiaciarni dostępne są również większe, ale droższe znicze.

– Te największe potrafią się palić przez 3-4 doby, na tyle starczy wkład startowy. Potem można dokupić nowy wkład, który będzie się palić nawet do tygodnia – objaśnia Anita Mencel.

Za taki wkład zapłacimy od 7 do 19 złotych. Coraz częściej na grobach pojawiają się również znicze elektroniczne. W tym przypadku naturalny płomień zastępuje dioda i bateryjka.

Dodajmy, że znicze i kwiaty będzie można kupić w kwiaciarniach wokół średzkiego cmentarza – przy ul. Nekielskiej i Plantaża również 1 listopada, w godz. od 7:00 do 17:00.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA