"W Sejmie też musi być miejsce na Agrounię" - przekonuje Michał Kołodziejczak "W Sejmie też musi być miejsce na Agrounię" - przekonuje Michał Kołodziejczak Fot. Janusz Ludwiczak

Środa: Michał Kołodziejczak spotkał się z rolnikami i zapowiedział start w wyborach [GALERIA ZDJĘĆ]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Problem suszy, niskiej ceny wieprzowiny, warchlaków i tuczników, konkurencja ze strony marketów i podporządkowanie się obcemu kapitałowi – to tematy jakie poruszał Michał Kołodziejczak, założyciel Agrounii. podczas spotkania, które odbyło się w piątkowy wieczór w średzkim ośrodku kultury.

– Musimy zawalczyć o swoje. Jesteśmy podporządkowani obcemu kapitałowi. Jak mówił Andrzej Lepper: "jak trzeba być na ulicy to trzeba być", inaczej będzie nas wykańczać Romańczuk [Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - przyp. red.] – mówił podczas piątkowego spotkania z rolnikami Michał Kołodziejczak.

Określany mianem "Młodego Leppera" założyciel Agrounii (wcześniej Unii Warzywno-Ziemniaczanej) i przywódca powstającej partii Prawda zapowiedział start w wyborach.

– Zapowiadają się 3 bloki. Czy nie możemy wprowadzić coś swojego? W Sejmie też musi być miejsce na Agrounię. Trzeba w każdym okręgu zebrać 5 tysięcy podpisów, na co jest sześć tygodni. Dzisiaj nie mamy swoich przedstawicieli ani w związkach rolniczych ani w partiach – zaznaczył Michał Kołodziejczak.

Więcej o planach Agrounii i partii Prawda w środowym wydaniu "Głosu Powiatu Średzkiego".

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.