Koszty funkcjonowania komunikacji autobusowej mogą w tym roku ponownie przekroczyć 4 mln zł. Koszty funkcjonowania komunikacji autobusowej mogą w tym roku ponownie przekroczyć 4 mln zł.

Ile kosztuje publiczna komunikacja?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Komunikacja autobusowa w gminie i powiecie jest darmowa dla wszystkich jej użytkowników. A to oznacza to, że jej koszty funkcjonowania całkowicie są pokrywane z budżetów samorządów.

Z uzyskanych informacji, które zostały przedstawione radnym, jednoznacznie wynika, że z każdym rokiem koszty funkcjonowania komunikacji autobusowej są na coraz wyższym poziomie. W 2017 roku było to łącznie 3 mln 205 tys. zł, natomiast rok później nastąpił wyraźny wzrost do 4 mln 104 tys. zł. W tych kwotach zawarty jest też koszt wykonywania przewozów szkolnych (800 tys. zł rocznie). Obsługą komunikacji zajmuje się kórnicka firma Kombus.

Z tegorocznego planu finansowego wynika, że zaplanowane wydatki na ten cel sięgają jeszcze wyższej kwoty, a dokładnie 4 mln 380 tys. zł. Mogą się one jednak zwiększyć. Będzie to zależne od poniesionych nakładów finansowych przez firmę Kombus związaną m.in. z niestabilną sytuacją na rynku paliw. Ostateczny bilans poznamy w pierwszych miesiącach 2020 roku.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.