Z lodowiska chętnie korzystały grupy zorganizowane, m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej w Pigłowicach. Z lodowiska chętnie korzystały grupy zorganizowane, m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej w Pigłowicach. Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki

Tysiące średzian na lodowisku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

To właściwie jedyne miejsce w Środzie, gdzie można było poczuć zimę. Wraz z nadchodzącą wiosną, funkcjonowanie musi jednak zakończyć kryte lodowisko.

Po raz ostatni po tafli lodu średzianie mogli pojeździć w niedzielę 3 marca. Przypomnijmy, że ślizgawka pod dachem została uruchomiona w połowie listopada. Jak poinformował nas Mariusz Kułak z Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki, z lodowiska przez cały okres funkcjonowania skorzystało łącznie 12 tysięcy osób. Miejsce to było popularne nie tylko wśród indywidualnych osób, ale także stało się atrakcją dla rodzin i grup zorganizowanych.

Mariusz Kułak jest zadowolony z działalności krytego lodowiska w debiutanckim sezonie. Jednak, jak zaznacza, potrzebne będą kosmetyczne zmiany w kolejnym roku. - Musimy zadbać o kontener, w którym będzie szatnia i kontener pod większe pomieszczenie gospodarcze, gdzie można będzie przechować łyżwy. Chcemy też zadbać o pomieszczenie z oknami, w którym rodzic przychodzący z dzieckiem będzie mógł wypić kawę czy herbatę – mówi dyrektor CSiR Stadion Średzki.

Zwiększone ma zostać też wyposażenie lodowiska. Obecnie na stanie znajduje się 60 par łyżew (na początku funkcjonowania było ich 25), 20 kasków i 3 pingwinki, które ułatwiały jazdę po lodzie dla najmłodszych. Ich liczba była mocno ograniczona ze względu na duże koszty (1,5 tys. zł za zakup jednego takiego urządzenia), jednak konieczny będzie zakup jeszcze kilku pingwinków, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem, zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi. Nie jest też wykluczone nabycie kilku dodatkowych par łyżew przed kolejnym zimowym sezonem.

Według wstępnych przypuszczeń, funkcjonowanie lodowiska zakończy się prawdopodobnie na minusie, który wyniesie 10 tys. zł. Jest to związane przede wszystkim z rachunkami za koszty zużycia prądu. Takie faktury opiewały nawet na 20 tys. zł za jeden miesiąc funkcjonowania. Rachunek o podobnej kwocie może już niedługo wpłynąć także za miesiąc luty.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.