Oprócz sztuki tworzenia z papieru repatrianci interesowali się książkami nauki języka polskiego. Oprócz sztuki tworzenia z papieru repatrianci interesowali się książkami nauki języka polskiego.

Chcą wrócić do swoich korzeni

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W środę 20 lutego w „Rodaku” odbyło się spotkanie repatriantów z Katarzyną Ostrowską, wiceprezes Związku Polaków w Kazachstanie oraz prezesem Stowarzyszenia Orszak Polonijny.

K. Ostrowska odwiedzając Środę po raz pierwszy, zapoznała się z funkcjonowaniem  Ośrodka. Rozmawiała repatriantami i zadeklarowała chęć współpracy. Tego dnia kilka repatriantów uczestniczyło także w warsztatach papieroplastyki w średzkiej Bibliotece Publicznej. Panie z Koła Rodzin Rzemieślniczych, prowadzące warsztaty, zadeklarowały chęć nauczenia mieszkańców Ośrodka sztuki tworzenia z papieru. Dlatego wkrótce w „Rodaku” odbędą warsztaty plastyczne. W bibliotece także była możliwość, by przejrzeć książki o nauce języka polskiego. W czwartek 21 lutego w Ośrodku repatrianci uczestniczyli w spotkaniu kulturalnym z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Wysłuchano fragmentu audiobooka „Ogniem i Mieczem” Henryka Sienkiewicza. Rodacy chętnie uczestniczyli w słownych zabawach z  językiem polskim oraz w dyskusji „Dlaczego warto pielęgnować język ojczysty?

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.