Szkoła Podstawowa nr 3 po raz trzeci znalazła się w gronie darczyńców "Szlachetnej Paczki". Rodzice uczniów i nauczyciele „Trójki” przekazali 37 paczek.

Uczniowie SP2 wykonali kartki świąteczne dla Hospicjum oraz przekazali zabawki dla dzieci z oddziałów onkologicznych.

Zakończyła się budowa ulicy Leśnej w Zaniemyślu. W ramach inwestycji wybudowano utwardzono nawierzchnię na 125-metrowym odcinku drogi.

Ponad 20 uczniów szkół podstawowych wzięło udział w dwudziestej trzeciej edycji Gminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej.

W sobotę 7 grudnia strażacy z OSP Pięczkowo udali się na kontrolę wałów przeciwpowodziowych. Podczas wizji stwierdzono liczne uszkodzenia.

W ubiegłą sobotę po raz pierwszy rozegrany został Sołecki Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Środy. W rozgrywkach wzięło udział 16 spośród 38 sołectw gminy Środa Wielkopolska. Zawody wygrało sołectwo Brodowo.

17 rodzin, 267 paczek, 52 700 zł. Tak krótko można podsumować fi-nał projektu Szlachetnej Paczki, który odbył się w miniony weekend w naszym powiecie.

W związku ze zbliżającym się sylwestrem właściciele psów i kotów mogą otrzymać bezpłatnie tabletki uspokajające dla czworonogów.

W piątek 6 grudnia w restauracji Wiedeńska zorganizowano obchody 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża i Dni Honorowego Krwiodawstwa.

Prawdopodobnie do końca roku pojawią się cztery nowe parkometry w średzkiej strefie płatnego parkowania. Wiemy, gdzie staną nowe urządzenia do pobierania opłat.