Dwa średzkie szpitale znalazły się wysoko w rankingu internatów oceniających placówki zdrowia w Wielkopolsce.

Gmina Domonowo ogłosiła przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. Zmiana przepisów zobowiązuje wszystkich mieszkańców do segregacji odpadów. Nie oznacza to jednak, że wszyscy płacić będą równą stawkę.

W związku z planowanymi polowaniami mieszkańcy powinni zachować szczególną ostrożność na terenach leśnych.

Aktorzy z teatru NP zaprezentują nowy spektakl na podstawie dramatu Maliny Prześlugi.

Niedawno Rada Gminy Zaniemyśl podjęła uchwałę o nabyciu od Rolniczego Kombinatu Spółdzielczego nieruchomości w Śnieciskach, stanowiącej zabytkowy park. Za działkę o pow. 1,9 ha gmina zapłaci 91,7 tys. zł. Tymczasem uczniowie miejscowej szkoły podstawowej podczas październikowych zajęć rozwijających kreatywność przygotowali makietę parku.

Harcerze z I Szczepu Harcerskiego ZHP „Unitatis” z Sulęcinka posprzątali poewangelicki cmentarz w Sulęcinku. Prace społeczne w tym miejscu trwały łącznie 200 godzin.

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie zajęły drugie miejsce podczas Mistrzostw Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które 17 października odbyły się na Hipodromie Wola w Poznaniu.

W piątek 8 listopada w remizie OSP Środa pojawił się lekki samochód ratowniczo-gaśniczy Iveco Daily z autopompą i zbiornikiem wody minimum 1000 litrów na podwoziu.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA